Nástupci Bruttopýra?!

Zavázal jsem se napsat něco o koncertu, na které jsem byl minulou sobotu. Vůbec nemám tušení, odkud začít, takže to vezmu od konce. Koncert byl super. Ačkoliv nejsem kritik ani hudebník, můžu si tohle hodnocení klidně dovolit, podle několika příznaků:

 

1. počet lidí na parketu byl vysoký a já jsem nechyběl, i když zrovna moc neprovádím to, co se jinde nazývá tanec - v oblasti rockové hudby mně tenhle termín moc nesedí. A k slovu trsat mám (nevím proč) tak trochu odpor.
1.1. ještě celý další den mě bolely nohy
1.2. a mám na jedné doteď puchýř
1.3. málem jsem vypustil ze samého skákání duši... Prostě jim to šlapalo
1.4. na parketu byli i ti, do kterých bych to neřekl. A dělali věci, které bych od nich nečekal
2. neviděl jsem prchající lidi (kterých bylo přibližně 165 - platících)
    2.1. vchod nebyl uzamčen
3. hudebníci sami byli oproti minulému koncertu (který byl taky super) spokojenější
    3.1. ale ne zas úplně spokojení, což znamená že napříště už tu duši vypustím?

Ze začátku to sice ještě trochu vázlo. Zlomová byla tuším třetí písnička, kdy se parket zaplnil a pak už se tempo jenom stupňovalo. Sýčkové by mohli tvrdit, že stoupající kvalita byla jen iluze vzniklá stoupajícím množstvím alkoholu v krvi. Není to tak. Ať se přijdou příště přesvědčit.
Návštěva byla výborná, když pomyslím, že nikdo kapelu neznal a z plakátů se nedozvěděl skoro nic. Ještě si nezvolili název. Nebo přesněji: zvolili již dvakrát, ale pokaždé zavrhli. Ať už jako Howling losers, nebo jako Švuňk, nebo pod jakýmkoliv jiným názvem na ně půjdu znova. Po názvu mi není nic - hlavní je složení:

kytara, zpěv:     Mikuláš Tichý
zpěv:     Kristýna Peterková
bubny, vokály :o) :     Zdeněk Novák
baskytara:     Jiří Hejduk
klávesy:     Petr Borovec
kytara, vokály:     Luboš Trnka

A nakonec tedy ty podružnější informace. Hrálo se 22. 3. v kulturním domě Opatov, kde je myslím docela dobrý sál s kvalitním zvukem (tomu sice pro změnu nerozumím, ale kapela to tvrdila) a hrála dokonce i předkapela jménem Pohozená turbína (podle mě nic moc, ale nedá se vyloučit, že "našim" trochu nadržuju). Možná, že je to rouhání, ale raději dám sedmdesát korun za další koncert "našich", než tisícovku na letní koncert Rolling Stones.

Ondřej Himmer