Spolek doubických rybníkářů

Kontrolní odlov rybníka 9.7.2011

První letošní odlov se uskutečnil 9.7.2011. Na hrázi rybníka od rána lovili Míla Čapek, Jarda Holec (za mě), Janka Charezová, Tomáš Kleinhampl, Jirka Hamáček, Emil Hanč. Ostatním v lovu bránily tyto skutečnosti: že to neumí (Hanka Ti), že nejsou v Doubici (Pavlové Nečásek a Dykast, Honza Čapek), že jsou nemocní (Jirka Reich), že si nepamatují kdy je odlov (Ondřej Sosna), no a u zbývajících důvody neúčasti neznám.
Ráno brali (kapři), protože v 10 hod. byli ve vezírku u stavidla už 4, a to prý několik kaprů už lovci hodili zpět do rybníka na pokyn Emila, kterému se zdáli moc malí a navíc Mílovi jeden macek (velký kapr), už chycený, utekl ze souše zpět do vody.
Nakonec jsme zpracovali 5 kaprů. Jarda za pomoci asistentky Karla V. Telacka je stáhl a vykuchal, Emil naporcoval. Pak přišla ke slovu ženská sekce a obaleno v trojobalu bylo v cuku letu. Jarda Král rybky osmažil, Martin Štengl za mojí pomoci a psychické (a alkoholické) podpory Vojty uvařil výbornou rybí polévku a všichni společně jsme to večer před hospodou snědli. Co dodat? Naši kapři jsou výborní!
Hanka Tichá.
Následuje fotogalerie z povedené akce:

Zpráva z 27.6.:

Dne 18.6.2011 ve večerních hodinách proběhla v Doubické hospodě zvané u Krále letošní první schůze rybníkářů. Docházka slušná, chování slušné, fiskální kázeň přítomných velmi dobrá, žízeň přiměřená situaci, tedy velká.
Termíny odlovů: 9.7., 13.8., 17.9. a termín brigády rybníkářů 16.7.

 

Fotografie z kontrolního výlovu rybníka
07 - 2009 :


Výlov rybníka 07 - 2008


a vaření u Fabriky s navazující diskotékou
bratří Nečásků pro starší a pokročilé

ve fotografiích Hanky Tiché a Pavla Nečáska

 


Výlov Nečáska z Prahy 14.10.2007

Záchrana potopené lodi Nečásek z Prahy proběhla koncem babího léta na velkém doubickém rybníku. Jak to dle obrázku vypadá, odborného velení se ujal námořní kapitán Miloš Sváček, který s podobnými jachtami má velké zkušenosti i v mořských vlnách. FOTKY.

 

 

 


2 fotky z výlovu rybníka v sobotu 29.9.2007:
Spíše než ryby byli odchyceni řidiči nedodržující zákaz vjezdu.

 

 

Několik fotografii z výlovu rybníka je na další stránce anebo po kliknutí na snímek  doubického rybáře vlevo nebo rybu vpravo.

A nyní došly další fotky z výlovu ze zrcadlovky Hanky Tiché. Zobrazí se po kliknutí vpravo na rybáře potápějícího se v bahně rybníka.

Doubická pramice Nečásek z Prahy

Z jednotlivých zpráv :

     
První zkušební piloti měli, jak je vidět, potíže již s nastoupením do Nečáska z Prahy. Po prvních nejistých a nebezpečných okamžicích ale plavidlo bezpečně ovládli. Na obrázku 1-3 předvádějí obtížný manévr výměny stráží z levoboku na pravobok za současné výměny přídě za záď a obráceně zkušení rybníkáři Miloš Sváček a Pavel Dykast.

   

I druzí dva stateční rybníkáři se museli vypořádat s překážkami, které si svou obratností sami způsobili. Jak veslovat, když námořník sedí opačně a otočit se pro vratkost kocábky nelze. Není problém - stačí z vesel udělat pádla....


Ve tváři zasloužilé rybníkářky a zapisovatelky ze schůzí Hanky se zračí opravdové zděšení při představě, že v této psí zimě obveselí diváky (zúčastnilo se nejméně 20 neplatících diváků) první koupelí v novém mileniu. 

 

 

Novinka z pátku 20.4.2001 :

Loď Nečásek z Prahy se potápí.

 

 

Další novinka z pondělí 23.4.2001 :

Tiskové vyjádření k potápějícímu se Nečáskovi z Prahy (došlo mailem):

Doufám, že se Nečásek už dál potápět nebude, protože jsem konečně dodala plecháček k jeho vybírání (řetízek na přidělání plecháčku zajistí Reich). Hanka Tichá

 

 

 

Ještě další fotodokumentace z důležité schůze:

Pohled do znavených tváří nejužšího vedení rybníkářů, které se marně snaží formulovat do zápisu návrh usnesení řadového člena Čudly (hlava zcela vlevo), který sdělil, že kapři si rybník sami nevypustí.

Uprostřed mezi generálním tajemníkem a výkonným místopředsedou je zachycena zapisovatelka Tichá, která stačí zapisovat oběma rukama (proto drží v každé ruce jednu  připravenou propisovačku). Na snímku vpravo zapisuje výše uvedené usnesení a současně ještě zaznamenává do zápisu neomluvenou nepřítomnost rybníkáře Vachalce, který odpoledne zaspal.