Sport - turistika - Chata Chřástalka

Doubice
Chata Chřástalka
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Sport - turistika - volný čas:
K využití volného času se nabízí pěší turistika – Národní park České Švýcarsko disponuje širokou škálou značených turistických tras. V obci jsou  dvorce tenisové , volejbalové, travnatá plocha pro malou kopanou, koupání. Cyklo trasy značené - rovinaté i kopcovité. Veškeré mapy a literatura vztahující se ke krajině jsou v Chřástalce v hojné míře.

Cyklo - pro ty, kteří nemilují stoupání, existuje cesta po rovině a s kopce v délce 35 km – Doubice – Bad Schandau, poté lodí - nejstarší parní dopravou, do Děčína a vlakem do Rybniště. Výlet pro nenáročné cyklisty, i když fyzicky náročných terénů skýtá okolí dostatek

Tenis a volejbal - dva dvorce s umělým povrchem (tráva) u Staré hospody. Poplatek za pronájem 1 dvorce činí 100,- Kč za 1 hodinu.

Koupání - jak v Doubici, tak v krásné přírodní přehradě ve 3 km vzdáleném Kyjově. Možnost koupání v německých aquacentrech (dále viz www.doubice.cz).

Kopaná - hřiště o rozloze cca 1000 m2 bez poplatku.

Kurzy - školení - jazykové kurzy (angličtina), aerobik, esoterika, jóga a různá čakra - makra.

V zimě - běžecké trasy v místě; v 5 km vzdáleném Horním Podluží je ski areál (9 – 20 hod). Umělý sníh, osvětlení, restaurace u parkoviště bez poplatku přímo u hlavní silnice. Délka 450 m, velmi mírný svah pro začátečníky.
Chřástalka nabízí zájemcům bezplatně ke studiu mapy, turistické průvodce, jakož i odbornou literaturu související s oblastí Labských pískovců a Národního parku České Švýcarsko.

Sportovní areál Krásná Lípa:
Velkou pozornost si zasluhuje (zvlášť v zimních měsících) sportovní areál Českého Švýcarska v Krásné Lípě (3 km od Doubice). Neuvěřitelně příznivé ceny pronájmu haly, která je nová a luxusní. Tělocvična, stolní tenis, lezecké stěny, dětská hřiště, minigolf atd. To vše je ideální pro milovníky míčových her.
Chata Chřástalka - 407 47 Doubice 4, tel. 603 525 619, chrastalka(at)doubice.cz
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky