Autor - pozorovatel doubických událostíMilí mladí přátelé,

dovolte mi, abych Vám poblahopřál, jak jste si pěkně pustili internet a našli si ty správné stránky. Současně Vám musím pogratulovat také ke skutečnosti, že jste zrovna natrefili na moje řádky. Podívejte se, čeho jsme si všiml v posledním měsíci:

Během měsíce jsem plánoval, jak se budu věnovat náznaku technoparty a jak to všechno rychle skončilo, megaoslavám na konci měsíce a jak pomalu končily, ale …  najednou moje plány taky rychle skončily. Stalo se neštěstí, kterému jen pomalu začínáme věřit. A musíme si zvykat, že už plno věcí nebude, jak bylo, že něco definitivně skončilo, že jsme o něco nenávratně přišli. Nemůžeme zapomenout na oba kamarády, ale život jde dál a je třeba si přivyknout, že Doubici budeme mít trochu jinou,  o něco chudší, snad méně bláznivou, snad zbytečně střízlivější.  A nezbývá nám než  ve jménu jejich památky se snažit všechny dosud běžné tradice a zvyky užívat ještě usilovněji.  Oni by nám to kluci neodpustili, kdybychom se kvůli jejich nečekanému odchodu přestali těšit ze společného doubického života, který oni  milovali a tolik  mu věnovali.

Budiž i pro mě toto ponaučením. Tyhle plamenné výzvy jsou sice pěkné, ale musím jít sám příkladem. Budu tedy pokračovat ve zpracovávání naší doubické kroniky, i když jsem ji chtěl   v tu tragickou sobotu vyhodit z okna, protože jsem si nedovedl představit, že ještě někdy budu mít chuť si k tomu  sednout.

Poslední smutné červnové dny  mi trochu ulehčoval pohled na obrovskou solidárnost, kterou prokázali všichni kolem. Kdo jen trochu mohl, snažil se utěšit nejvíce postižené, pomoci radou, službou nebo alespoň materiálně. Nejsme zvyklí střetávat se zblízka s takovým neštěstím, ale myslím, že jsme se zachovali důstojně a věřím, že pozůstalým hodně ulehčili jejich zármutek.

Nebyl to šťastný začátek léta, ale ta společná rána nás určitě  semknula víc k sobě.


Sebrané spisy hovorů:

Květen 2003    Duben 2003    Březen 2003    Únor 2003    Leden 2003

Prosinec 2002    Listopad 2002    Říjen 2002    Září 2002    Srpen 2002    Červenec 2002

Červen 2002    Květen 2002    Duben 2002    Březen 2002    Únor 2002    Leden 2002

Prosinec 2001    Listopad 2001    Říjen 2001    Září 2001    Srpen 2001    Červenec 2001    Červen 2001

A sebrané fotografie:    První www album

Kladné, ale i záporné ohlasy na hovory zasílejte na známou adresu generalissimus@doubice.cz